«

»

Led 16

Chci zhubnout – mám nadváhu

Chci zhubnout

Chcete zhubnout?  Tak nejprve si odpovězte na otázku: Proč právě já mám nadváhu?

Tato otázka trápí lidi mladých, starších, ženy i muže. Některý si také uvědomují proč, druhý se tváří, že je to smůla a třetí se vymlouvají na genetiku. Mnozí se vymlouvají právě na genetiku. Samozřejmě, že i genetika ovlivňuje postavu člověka, ale nikdo na světě nemá svou váhu jen kvůli genetice.
Důležitá je také otázka, zda chcete zhubnout nebo potřebujete zhubnout. Mnozí prostě na začátku výrazně podcení to, zda chtějí nebo potřebují zhubnout, a také proto více než 70% lidí s nadváhou se jí neumí natrvalo zbavit!

Pokud tedy opravdu chcete zhubnout a nepřibrat, nejprve si musíte uvědomit tři základní věci:

Proč máte nadváhu.

• Přejídání se – jíte hodně, dojídáte po dětech, máte rádi pamlsky a musíte je mít každý den.
• Nepravidelnost – celý den nejíte a pak večer lednička před vámi nemá šanci. Sníte, co vidíte, nedokážete odolat. Příčina je to, že přes den pravidelně nejíte. Nikde jinde.
• Jíte nezdravě – ráno croassant s kávou, na svačinu koláček, oběd palačinky, svačina rohlík a večeře guláš? Jíte sice pravidelně ale kalorické bomby s minimem živin. Dejte si, ale s mírou.

•Pohyb – alespoň 1-2 krát v týdnu. Jste tak vytížený, že nato nemáte čas – výmluva – člověk si vždycky najde čas na to nač chce. Nebo jste jen líný?
• Lenost – přesně víte, co byste měli, jen jste líný. Dobrá rada. Zůstaňte tlustý!
• Genetika – má vliv na postavu, ale nestačí to, abyste se na ni rozmluvili. Pokud má genetika na vás vliv, tak se jen musíte více snažit. Buďte rádi, že nemáte vážnější genetické predispozice.

Co vás to bude stát.

• Pouze pokud jste ochoten udělat nějaké změny, tak máte šanci dosáhnout hezké tělo. Je třeba si uvědomit, že úspěšné hubnutí vyžaduje i určité oběti.
• Částečnou změnu denního režimu – bude zapotřebí více přemýšlet o tom, co jíte. Úspěšné hubnutí vyžaduje pravidelnost stravy, také kvalitní stravu a s tím souvisí i nákup správných potravin. Dále je třeba si vyhradit čas na pohyb, plánování a průběžné hodnocení hubnutí. Ale nezoufejte, až tak velké změny ve vašem denním režimu to nebudou.
• Obětovat své požitky (alespoň částečně) – koláček ke kávičce, nedělní smažený řízek, odpolední pamlsek, slazené nápoje, … nebo např. takové vylehávání na gauči (raději si zacvičit) Jednoduše pokud chcete zhubnout, bude to nutné. Neznamená to ale, že už nikdy více žádné požitky, jen je třeba během hubnutí omezit.

Co vám hezké tělo dá.
• Pěkné tělo (hubenější tělo) Vám neuvěřitelně zvedne sebevědomí, pocit štěstí a potvrzením identity.
• Navíc se budete lépe cítit, budete zdravější, a to způsobí, že během dne budete vyrovnanější (budete zvládat stres), efektivnější (pomůže Vám to například v práci). Samozřejmě, že podmínkou je, aby Vaše hubnutí bylo zdravé. Pokud budete hubnout nesprávně, tak dosáhnete pravý opak.
• A hezké tělo určitě pozitivně ovlivní i Váš osobní život.

Jednoduše budete krásnější, zdravější a úspěšnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *