«

Led 16

Hubnete z tuků nebo snižujete obsah vody v těle?

Cílem hubnutí je zbavit se nadměrných tukových zásob a ne snížit obsah vody v těle.
Pravda je taková, že ztráta vody se projeví i poklesem váhy. Odvodnění dosáhneme poměrně rychle a jednoduše, ale tím se tuku nezbavíme. Pokud ztráty vody doplníme, vrátíme se okamžitě ke své hmotnosti. Naštěstí organismus má mnoho obranných mechanismů a nadměrným ztrátám vody se brání. Naopak redukce tukové tkáně je téměř neomezená a proto můžeme zhubnout 50 a více kilogramů.

Pokud jste nedávno začali s nějak novou dietou, můžete se ptát, zda příčinou vašeho hubnutí je ztráta tukové tkáně nebo tekutiny. Šlapání na váhu vám nemusí vždy říci pravdu o ztrátě hmotnosti, zvláště, když ji sledujete sporadicky. Existuje několik věcí, které je třeba udělat, abyste získali lepší představu o příčině vašeho hubnutí.

Barva moči vám napoví

Sledovat barvu moči je jeden z nejlevnějších způsobů, jak určit zdroj vašeho hubnutí. Moč je obvykle světle žlutý, až skoro jasný. Pokud jste ztratili váhu a váš moč je tmavě žlutý, je to znamení, že nejste správně hydratovaná a hubnutí je výsledkem ztráty tekutin. Jakmile doplníte ztracené tekutiny vodou, džusem nebo jakýmkoli jiným nápojem, pravděpodobně spatříte návrat hmotnosti.

Vážení
Važte se ve stejnou dobu každý den. Pokud pálíte tuky, vaše váha by neměla extrémně kolísat. Pokud zjistíte, že běhá nahoru a dolů, je pravděpodobné, že hubnete v důsledku hmotnosti vody.

Ztráta tekutin není taková dlouhotrvající akce, jako ztráta tuku a při hubnutí je vám zcela zbytečná. Poté, co vaši dietu stopnete, hmotnost se okamžitě vrátí. Výsledky byly způsobené ztrátou hmotnosti vody. Raději si nastavte změnu příjmu kalorií z vašeho jídelníčku.

Ještě jedna zajímavost o které ví asi málokdo. Jde o měření tělesného tuku přímo pod vodou. Jde o jednu z nejpřesnějších metod, jako je výpočet indexu tělesné hmotnosti, nebo dokonce tloušťka kožních řas. Stačí se odvážit před vstupem do vody a v ní a zjistíte, kolik kg tvoří kosti, svaly a kolik je tuková tkáň.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *