«

»

Pro 31

Na tyto čtyři věci nesmíte zapomenout při hubnutí!

Zaručených tipů, které vám slibují za krátký čas štíhlou postavu, existuje dost. No není dieta jako dieta. Pokud se chcete pochlubit sexy postavou a být se sebou konečně spokojené, měli byste přihlížet na následující skutečnosti, které ovlivňují ve velké míře na úspěch hubnutí.

Strava

To, co denně sníte a v jakém množství, je ze všeho nejdůležitější. V první řadě byste měli vědět, kolik toho můžete vlastně sníst. Nastolit si stravovací režim tak, aby výdej byl o něco vyšší než příjem. Ten rozdíl nesmí být zase příliš propastný. Například, pokud chcete hubnout tak, že výrazně omezíte jídlu a zároveň zvýšíte fyzické aktivity v průběhu dne, výsledkem bude pocit hladu, nepohodlí, únavy. Dlouho to nevydržíte a nakonec si způsobíte trávicí problémy. Může se objevit i známý nežádoucí jo-jo efekt.

Pohyb

Bez správného a dostatečného pohybu to v žádném případě nepůjde. Nevěřte ani dietám, které vám slibují štíhlou linii bez něj. Můžete sice zhubnout i bez pohybu. Jde však o krátkodobou záležitost nebo o celoživotní omezování se v jídle, když v strachu číhá na každý kousek potravy, který dáte do úst.

Pravidelnost

I pravidelnost je při hubnutí velmi podstatná. Jíst v pravidelných intervalech a nehladovět ani v průběhu dne. Vyhnete se tak výkyvům hladiny cukru v krvi, které mají za následek neodolatelnou chuť na sladké a naši večerní žravost před spaním.

Relax

Ani na potřebný odpočinek netřeba zapomínat. Hlavně dostatečné množství spánku (minimálně 6 – 7 hodin denně) je podstatné při hubnutí. Proč? Z jednoduchého důvodu. Pokud celý den pracujete, jste ve stresu, hýbete se, pak bez kvalitní regenerace bývá váš organismus oslabený. A pokud chcete být svěží, výkonná, štíhlá, pak se bez dostatečného odpočinku neobejdete.